FBC mPizza

Návštěvnost: 9407
Dnes: 245

Pruh

Letní kino zahájili filmem Anděl Páně 2

Po dvou letech se v pátek znovu rozeznělo Pardubické letní kino v centru města. Dvouměsíční promítání v areálu bývalých jatek odstartovala projekce snímku Anděl Páně 2, na kterou dorazila i filmová delegace v čele s režisérem Jiřím Strachem.

Zdroj

Sezona letního kina v Pardubicích startuje na místě bývalých jatek

Třetí místo od roku 2006 vyzkouší návštěvníci pardubického letního kina, které zadarmo promítá celé prázdniny. Po Tyršových sadech a prostoru u skateparku se letos přesune na plochu po bývalých jatkách nedaleko zdymadla. Filmy tam budou k vidění každý den do konce srpna.

Zdroj

Do letního kina dorazí Jiří Strach

Svůj úspěšný film Anděl Páně 2 dnes přijede do Pardubického letního kina uvést režisér Jiří Strach. Zahájí tím dvouměsíční promítání kina, které nově sídlí vedle Tyršových sadů.

Zdroj

Letní kino odstartuje Andělem Páně 2

Po dvou letech se v pátek od 21.30 hodin v centru města znovu rozezvučí Pardubické letní kino. To se z areálu vedle skateparku přesune k Tyršovým sadům, kde bude promítat každý večer až do konce prázdnin. „Návrat do centra města dělá velkou radost nám i spoustě diváků. Nebudeme sice přímo v Tyršových sadech, ale o pár metrů dál, nicméně místo je to krásné. Navíc je dostatečně velké, je v centru města a dá se tam krásně parkovat," uvedl promotér letního kina Jan Motyčka.

Zdroj

Návrat do centra nám dělá radost, říká promotér letního kina Jan Motyčka

Letní kino, které začne promítat v pátek 30. června, se po letech znovu vrací do centra města. Nabídne ale i řadu dalších novinek. „Budeme mít lepší techniku, připravujeme doprovodný program a zkusíme areál otevřít i přes den," říká promotér letního kina JAN MOTYČKA.

Zdroj

Letní kino se vrátí do centra města

Přímo v centru města bude od 30. června do konce prázdnin fungovat Pardubické letní kino. Vrátí se tam po dvou letech, kdy fungovalo v areálu u skateparku. Nacházet se bude na placu vedle Tyršových sadů.

Zdroj

Pardubické letní kino se vrací do Tyršových sadů. Filmové hity nechybí

Pardubické letní kino Pernštejn tradičně zahajuje novou sezónu projekcí divácky nejúspěšnějšího českého filmu poslední doby. Loni dvouměsíční maraton filmů odstartovala Lída Baarová, letos to bude první červencový den Anděl Páně Jiřího Stracha. A to na staronovém místě v Tyršových sadech.

Zdroj

Zpět do centra Pardubic by se v letošním roce mohlo vrátit letní kino.

Zpět do centra Pardubic by se v letošním roce mohlo vrátit letní kino. Usídlit by se mělo na ploše u Tyršových sadů, kterou chce město využívat i pro koncerty a sportovní akce. Radnice totiž nechala v areálu u Tyršových sadů zbourat bývalá jatka, upravila i jejich okolí.

Zdroj

Zpátky k romantice. Letní kino by se mělo znovu vrátit do centra Pardubic

Zpět do centra Pardubic by se v příštím roce mohlo vrátit letní kino. Usídlit by se mělo na ploše u Tyršových sadů, kterou chce město využívat i pro koncerty a sportovní akce. Ještě o minulém víkendu si zabral areál bývalých jatek Olympijský park Pardubice, příští léto by zde však už mohlo promítat letní kino, které se kvůli opravě Tyršových sadů muselo přesunout ke skateparku nedaleko hlavního vlakového nádraží. Potvrdil to starosta prvního městského obvodu Jaroslav Menšík. Radnice totiž nechala v areálu u Tyršových sadů zbourat bývalá jatka, upravila i jejich okolí, aby se tam mohly konat koncerty či působit sportovní stanoviště pro veřejnost. „Zpevněnou plochu chce obvod využívat jako odstavnou část nebo pro akce, které jsou víc zátěžové, aby se neničil trávník. Ten je ideální pro sport nebo sezení a relaxaci,“ řekl Menšík. O příštích prázdninách by pak nově vzniklá lokalita mohla sloužit pro projekce letního kina.

Zdroj

Pardubické letní kino se v příštím roce nejspíš vrátí do centra

Letní kino v Pardubicích by po dvouleté přestávce mohlo opět promítat v samém centru města. Vhodná je pro něj plocha u Tyršových sadů. Řekl to starosta městského obvodu I Jaroslav Menšík (ANO). Místo využíval do neděle olympijský park. Radnice nechala před jeho konáním zbourat bývalá jatka, upravila i jejich okolí, aby se tam mohly konat koncerty či působit sportovní stanoviště pro veřejnost. Zahrnuje zpevněné a travnaté plochy. "Zpevněnou plochu chce obvod využívat jako odstavnou plochu, nebo pro akce, které jsou víc zátěžové, aby se neničil trávník. Ten je ideální pro sport nebo sezení a relaxaci," řekl Menšík. O příštích prázdninách by pak nově vzniklá lokalita mohla sloužit pro projekce letního kina. Radnice bude do lokality, které zahrnuje i letní stadion, investovat postupně. Město si nechalo zhotovit studii, jak využít lokalitu okolo Labe. S letním kinem dokument počítá.

Projekce letního kina začínaly před 11 lety přímo v Tyršových sadech. Promítání je zdarma a má velkou návštěvnost. Kromě sponzorů na provoz přispívá město 600.000 korunami za sezonu. V minulosti byly dotace nižší. Letní kino má rozpočet 1,5 milionu korun. V Tyršových sadech fungovalo kino do roku 2014, kdy začala jejich rekonstrukce. Po opravách sadů hrazených i z evropských dotacích se s návratem kina přímo do parku již nepočítalo. Nyní působí u skateparku nedaleko vlakového nádraží.

Zdroj

"Nechtěla jsem ze sebe udělat blbce před Bartoškou," svěřila se Mallory

Do Pardubického letního kina Pernštejn ve čtvrtek večer hlavní hrdinka dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové. Časosběrný dokument Heleny Třeštíkové s názvem Mallory přijela ve čtvrtek večer do Pardubického letního kina uvést sama hlavní protagonistka Miroslava „Mallory" Neradová. Snímek sledující 13 let jejího života získal loni na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Cenu za nejlepší dokumentární film. Z Mallory, která brala drogy a od narození svého patnáctiletého syna je „čistá", vyzařuje energie a síla. Neměla problém odpovídat na otázky ohledně šrámů na předloktí, způsobených sebepoškozováním, nebo zavzpomínat na to, jak jako těhotná feťačka žebrala na Karlově mostě a potkala Jiřího Bartošku.

Zdroj

Letní kino bude promítat až do září

Zdá se, že brzy bude pardubické letní kino promítat celé kalendářní léto. Dříve čistě prázdninová projekce letos začala už na konci června a potrvá až do začátku září. I na srpen pořadatelé připravili několik taháků.  Podařilo se nám získat filmy, které nikdy nemohly být v distribuci v letních kinech, protože to americká společnost FOX dříve nepovolovala. Bude se jednat o oscarové snímky, které navíc rozšíříme o produkci HBO. Jako jediné letní kino v republice promítneme pilotní díl seriálu Vinyl, jenž pojednává o hudební scéně v Americe v 70. letech,“ uvedl hlavní pořadatel letního kina v Pardubicích Jan Motyčka.

 

Zdroj