FBC mPizza

Návštěvnost: 59
Dnes: 27

Pruh

Pardubické letní kino se stěhuje k mostu Pavla Wonky, možná už nastálo

Tradice bezplatného letního kina trvá v Pardubicích od roku 2006. Jeho zakladatel Jan Motyčka však i přes finanční podporu města nemá snadnou práci. Kvůli rozhodnutí politiků musí budovat zázemí už na čtvrtém místě. Tentokrát za mostem Pavla Wonky.

Zdroj

„Kino bude mít v Polabinách ještě romantičtější atmosféru“

Pardubické letní kino Pernštejn se bude opět stěhovat. Nové sídlo nalezne na louce nedaleko Wonkova mostu. V pondělí to schválila rada města, což kvitují oba šéfové projektu, který v krajském městě funguje už od roku 2006, Jan Motyčka a Tomáš Drechsler.

Zdroj

Letní kino v Pardubicích se bude nejspíš zase stěhovat, do Polabin

Když je hezky, do letního kina každý večer přijde přibližně tisíc lidí. Loni bylo letní kino v areálu bývalých jatek a zdálo se, že tam zůstane.  Pardubické letní kino, které promítá po celé prázdniny už 14 let, najdou diváci s největší pravděpodobností zase na jiném místě. Z Tyršových sadů se nejprve přesunulo k hlavnímu vlakovému nádraží, loni se pak vrátilo do těsné blízkosti parku, letos ho postaví organizátoři na louku nedaleko Wonkova mostu.

Zdroj

Nejlepší letní kina nejen v Praze!

Léto k návštěvě kin příliš neláká, ta venkovní však zažívají nárůst popularity. Mají totiž všechno – čerstvý vzduch, uvolněnou atmosféru i bar. Stávají se tak jednou z možností, jak strávit příjemný večer s přáteli nebo klidně o samotě. Kam byste měli do letního kina vyrazit?

Zdroj

Letní kino se opět stěhuje. Tentokrát do Polabin

Už se zdálo, že pardubické letní kino, které bezplatně promítá od prázdnin roku 2006, konečně našlo své pevné místo. Ovšem po pouhém roce musí biograf od bývalých jatek pryč. Tentokrát bude fungovat na louce nedaleko od Wonkova mostu.

Zdroj

Romantika vs. divácký zážitek. Volíte raději letní kino, nebo multiplex?

Do studia přišel o letních kinech pohovořit jejich propagátor Jan Motyčka. Dnes je tato zábava poměrně populární, v devadesátých letech tomu však tak nebylo. Podle Motyčky lidé raději volili tehdy poměrně nové multiplexy, kde je divácký zážitek bezesporu lepší, kvalitnější. Při sledování filmu uprostřed louky má zase navrch romantika a úplně jiná atmosféra. Záleží tak jenom na vás, kterou možnost preferujete. „Mám pocit, že jsme byli první, kdo přišel s myšlenkou promítat zdarma ve veřejném prostoru tak, aby to nebylo omezeno, tak, aby ta projekce byla dostupná. Tak, aby rodina, pro kterou čtyři vstupenky do multiplexu neznamenají úplně zanedbatelné peníze, nemusela o projekci přijít. Tím jsme se dostali k návštěvnosti až okolo čtyř tisíc,“ popisuje popularitu letních kin u nás Jan Motyčka. Více o letních kinech i jejich historii se dozvíte v úvodním videu.

Zdroj

Pardubické letní kino Pernštejn je největším letním kinem v České republice…

Pardubické letní kino Pernštejn je nejnavštěvovanějším prázdninovým projektem regionu, největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, dramaturgií a délkou trvání nejen republikovým, ale i středoevropským unikátem… 

Zdroj

Zhodnocení 12. ročníku letního kina

Šedesát tisíc diváků během šedesáti promítacích dnů v Pardubicích, k tomu dalších 20 tisíc filmových fanoušků ve Žlutých lázních a zahradách Anežského kláštera v Praze a 4 tisíce diváků v Hrochově Týnci. Pardubické letní kino Pernštejn ve svém 12. ročníku překročilo symbolický Rubikon a svými novými angažmá v dalších městech definitivně dostálo statusu největšího kina v republice.

Zdroj

12. Pardubické letní kino Pernštejn: ročník překonaných rekordů

Šedesát tisíc diváků v Pardubicích, k tomu dalších 20 tisíc filmových fanoušků ve Žlutých lázních, zahradách Anežského kláštera v Praze a čtyři tisíce diváků v Hrochově Týnci. Pardubické letní kino Pernštejn ve svém 12. ročníku překročilo symbolický Rubicon a svými novými angažmá v dalších městech definitivně dostálo statusu největšího kina v republice.

Zdroj

Letní kino v Hrochově Týnci u diváků bodovalo

Letošní premiérové promítání v hrochovotýneckém zámeckém parku se dá shrnout do jedné věty: To se povedlo. Největší letní kino v tuzemsku, jímž je Pardubické letní kino Pernštejn, se vydalo na pouť po České republice a usídlilo se také v Hrochově Týnci. Tamní zastupitelé se totiž rozhodli oživit prostor zámeckých zahrad a především nabídnout svým obyvatelům, ale i divákům z přilehlého okolí a turistům, atraktivní letní program. Proto oslovili pořadatele Pardubického letního kina a nový projekt byl na světě.

Zdroj

Letní kino ukončilo sezónu Detektivem Downem. Za dva měsíce přišlo 60 tisíc lidí

Dvanáctý ročník Pardubického letního kina se tento týden dobral ke svému konci. Na každodenní večerní promítání dorazilo podle odhadu organizátorů celkem asi 60 tisíc diváků. Promítalo se téměř nepřetržitě po dobu dvou měsíců, vynechalo se pouze šestkrát kvůli nepříznivému počasí. Letos se diváci mohli těšit z několika novinek. Letní kino se přemístilo do centra města, místo prostoru u pardubického skateparku nedaleko nádraží, kde se promítalo několik posledních let, se kino přestěhovalo na plochu vedle Tyršových sadů. Nově také cizojazyčné filmy byly promítány častěji s dabingem než v původní verzi a s titulky, organizátoři se tak přizpůsobili preferenci lidí, kterou zjišťovali v anketě. Letní kino je i o setkávání se s přáteli, nejen o zhlédnutí filmu, takže jsme u většiny filmů s výjimkou muzikálů přešli k dabovaným verzím,“ uvedl organizátor Jan Motyčka. Novinkou letošní sezóny bylo také to, že kino zůstávalo „otevřené“ i přes den, například v prostoru za hledištěm si mohli návštěvníci zahrát beach volejbal. 

Zdroj

Pan režisér nás nezlobil, říká o Hřebejkovi sedmiletá herečka

V pátek večer se na plátně Pardubického letního kina představil český dramatický snímek Zahradnictví: Rodinný přítel režiséra Jana Hřebejka. „Jde o trilogii, která zachycuje 20 let života rodiny scénáristy Petra Jarchovského a předchází oblíbeným Pelíškům. Druhý díl, který se jmenuje Dezertér, bude k vidění na podzim. Třetí pokračování, pojmenované Nápadník, by mělo mít premiéru v listopadu,“ konstatovala PR manažerka projektu Gábina Vágner. Diváci však měli možnost seznámit se nejen se samotným filmem, ale také s týmem, který na něm pracuje. Do letního kina totiž přijely dvě mladé herečky. „Jde o sestry, které si zahrály stejnou postavu – Jiřinku, což byla na plátně dcera zahradníka Miloše Pecky a jeho ženy Emilie, tedy Davida Novotného a Lenky Krobotové,“ poznamenala Gábina Vágner. Podle sedmileté Johanky Suché prý natáčení vůbec nebylo těžké, naopak to byla legrace ve volných chvílích došlo i na hry. „David Novotný je správný taťka a Lenka Krobotová zase fajn mamka, všichni ze štábu na nás byli hodní. Ani pan režisér nás nezlobil,“ vzpomněla si s úsměvem mladá herečka. Se svou starší sestrou Barborou Suchou se Johanka při natáčení potkala jen v jediný den. „Oba díly, v nichž účinkujeme, se natáčely zvlášť. A stejně jsme tam měly každá jiné kamarády,“ vysvětlila desetiletá Barbora, která účinkuje spíše v divadle, ale občas chodí i na filmové castingy.   

Zdroj