FBC mPizza

Návštěvnost: 14020
Dnes: 103

Pruh

Letní kino skončilo ve ztrátě. Stěhování vyšlo draho

Mínus 409 tisíc korun je letošní výsledek Letního kina. Můžete jej ale podpořit nákupem certifikátu. Pardubické letní kino mělo letos úspěšný rok. Našlo dlouhodobé zázemí na louce za Wonkovým mostem, i nadále je jednou z nejnavštěvovanějších kulturních akcí ve městě i v České republice. Jenže všechno má svou cenu a ta letošní byla finanční. Kino skončilo s více než čtyřsettisícovým dluhem.

Zdroj

Pardubické letní kino má dalších 10 let zůstat na louce u Wonkova mostu

Letní kino v Pardubicích, které letos promítalo potřinácté, získalo od města nájemní smlouvu na dalších deset let. Kino bude na pravém břehu Labe v bezprostřední blízkosti Wonkova mostu. V minulých letech opakovaně měnilo stanoviště. Letní kino začínalo v Tyršových sadech a fungovalo tam do roku 2014, kdy začala jejich obnova. Po úpravách sadů se s návratem kina přímo do parku už nepočítalo. To se tak přesunulo ke skateparku nedaleko vlakového nádraží a letos byl už na novém místě. Komplikované bylo zavést na místo elektřinu, nejbližší elektrická soustava byla kilometr daleko. Pořadatelé letního promítání dali zbudovat nadzemní vedení vysokého napětí. Na filmové projekce si podle organizátorů našlo cestu více než 45.000 diváků.Promítání filmů je zdarma a ročně ho podle pořadatelů navštíví kolem 50 tisíc lidí. 

Zdroj

Podepsáno. Letní kino zůstane u Labe

Už žádné stěhování. Kino v Pardubicích konečně našlo svou jistotu. Filmové plátno na břehu Labe už má své místo jisté nejméně na pět let. Město vyšlo organizátorům vstříc. "Podařilo se nám s odborem majetku a investic města Pardubice dojednat a podepsat smlouvu na pronájem prostoru pro letní kino na deset let, tedy pronájem na pět let s pětiletou opcí," říká Leoš Kvapil, předseda akciové společnosti Pardubický pivovar a současně předseda spolku Pardubice zelená brána Polabí. Ten stojí za pardubickým letním kinem. Podpis dohody formálně stvrdil informaci, kterou jsme přinesli v září: Letní kino už se po Pardubicích nebude stěhovat a zůstane na stávajícím místě po dobu nejméně pěti let. Bez nutnosti mobility se zároveň i otevírá cesta pro komfortnější zázemí pro diváky.

Zdroj

Pardubické letní kino zůstane i dál u Labe a pořád bude zdarma

Provozovatelé letního kina, které jen letos zadarmo navštívilo 45 tisíc lidí, mají konečně na dlouhou dobu dopředu jasno, kde budou promítat v dalších letech. Radní města jim na deset let pronajali pozemek u Wonkova mostu.  Místo, které na první pohled s civilizací spojuje jen pohled na telekomunikační věž, se provozovateli kina Janu Motyčkovi natolik zalíbilo, že hned začal usilovat o setrvání na dobyté pozici.  „Z centra města lze k nově vzniknuvšímu domovu letního kina na pravém břehu Labe dojít za několik málo minut. Je to místo, které mohou našemu městu závidět. Někdy si připadám, že jsem uprostřed lesa,“ uvedl Jan Motyčka.

Zdroj

Romantika vs. divácký zážitek. Volíte raději letní kino, nebo multiplex?

Sledování filmu mimo multiplex, s dobrým jídlem a pitím a třeba uprostřed louky. To je letní kino, oblíbená kratochvíle během teplých večerů. Do studia přišel o letních kinech pohovořit jejich propagátor Jan Motyčka. Dnes je tato zábava poměrně populární, v devadesátých letech tomu však tak nebylo.

Zdroj

Gala na závěr sezóny v letním kině: Zachránce pardubického hokeje i letního kina zpovídal Formanův životopisec…

Finále letošního 13. ročníku Pardubického letního kina proběhlo ve středu 19. září ve znamení slavných mužů a hokeje. Ještě před závěrečnou projekcí se k netradiční veřejné talk-show sešla velmi atraktivní sestava hostí: českoamerický spisovatel, scénárista a režisér Jan Chicago Novák, generální manažer pardubického hokejového klubu Dušan Salfický a předseda představenstva akciové společnosti Pardubický pivovar Leoš Kvapil. A co všechny tři muže spojuje? Láska k hokeji a láska k filmu!

 

Zdroj

Letní kino zůstane u Labe nejméně pět let

Ve středu se v letním kině sešla zvláštní sestava hostí. Biograf pod širým nebem ale ten večer mohl také oslavovat. A to konečně jistotu. „Rada města schválila návrh, že letní kino může pět let v nájmu využívat stávající prostor na dalších pět let a poté spolupráci prodloužit,“ oznámil zastupitel a generální manažer pardubického hokeje Dušan Salfický. Spolu s ním dorazil i Leoš Kvapil - předseda představenstva pardubického pivovaru a zároveň spolku Pardubice – Zelená Brána Polabí. Tomu radní města svěřili právě pozemek u Labe, na kterém letní kino našlo své zázemí. A přišel i režisér Jan „Chicago“ Novák, aby všichni tři společně uvedli závěrečnou projekci letního kina – dokumentární veselohru Pušky, puky, pivo a psi.

Zdroj

Letní kino přetahuje do podzimu. Diváky zve na středu

Letní kino v Pardubicích s podzimem ještě neřeklo své poslední slovo. Pokračovat bude i v září hned několika projekcemi. Hlavním chodem filmového zářijového menu a zároveň i vyvrcholením babího léta i oslavou s mnoha gratulanty bude projekce dokumentární veselohry o hokeji, hokejistech a povinné vojenské službě s názvem „Pušky, puky, pivo a psi“. Pardubické letní kino ji připravilo na středu 19. září od devatenácti hodin.

Zdroj

Nápad vybudovat peklo je úžasný, říká filmový režisér Zdeněk Troška

Režisér Zdeněk Troška přijíždí do Hrochova Týnce na Chrudimsku s typicky širokým úsměvem. Provozovatel cukrárny nabízí občerstvení, ba i skleničku vína, kterou ale Zdeněk Troška odmítá.

Zdroj

Pardubickému letnímu kinu svítá jistota, že nebude znovu kočovat

Jistota stálého místa až na deset let. Největší letní kino v Evropě by se mohlo konečně usadit. "Po třinácti letech tu stále chodíme s čelovkama ve tři ráno. Už je to diagnóza ale pořád nás to vlastně baví," říká šéf pardubického letního kina Jan Motyčka. Má dobrou náladu. Pozemková komise doporučila zastupitelům města ke schválení smlouvu, která totiž letnímu kinu v Pardubicích může dát, co za dobu svého promítání dosud nikdy nezískalo: jistotu. Letní kino by konečně po letech kočování mohlo zakotvit na břehu Labe. A to až na deset let.

 

Zdroj

Švédský víkend si nenechá ujít ani starosta Skelleftey

Švédská hudba a literatura, festival švédského filmu, workshopy či česko-švédské hokejové utkání. Takový bude poslední prázdninový víkend, který se ponese v duchu této severské země. Pardubice totiž letos slaví padesátileté výročí spolupráce se švédským městem Skellefteå. Magistrát proto přichystal řadu akcí ukrytou pod názvem Švédský víkend, který si nenechá ujít ani starosta Skelleftey Tomas Marklund.

Zdroj

Pardubickému letnímu kina svítá jistota, že nebude znovu kočovat

Jistota stálého místa až na deset let. Největší letní kino v Evropě by se mohlo konečně usadit. "Po třinácti letech tu stále chodíme s čelovkama ve tři ráno. Už je to diagnóza ale pořád nás to vlastně baví," říká šéf pardubického letního kina Jan Motyčka. Má dobrou náladu. Pozemková komise doporučila zastupitelům města ke schválení smlouvu, která totiž letnímu kinu v Pardubicích může dát, co za dobu svého promítání dosud nikdy nezískalo: jistotu. Letní kino by konečně po letech kočování mohlo zakotvit na břehu Labe. A to až na deset let.

Zdroj