FBC mPizza

Návštěvnost: 13153
Dnes: 87

Pruh

Radnice podpoří významné sportovní i kulturní akce

Pilíře kulturního i sportovního života v Pardubicích, jako je třeba Grand Festival smíchu, Pardubický vinařský půlmaraton či Pardubické letní kino Pernštejn, se třetím rokem prezentují pod hlavičkou Pardubičtí tahouni. Představují soubor jedinečných akcí napříč všemi žánry. 

Zdroj

Zhodnocení 12. ročníku letního kina

Šedesát tisíc diváků během šedesáti promítacích dnů v Pardubicích, k tomu dalších 20 tisíc filmových fanoušků ve Žlutých lázních a zahradách Anežského kláštera v Praze a 4 tisíce diváků v Hrochově Týnci. Pardubické letní kino Pernštejn ve svém 12. ročníku překročilo symbolický Rubikon a svými novými angažmá v dalších městech definitivně dostálo statusu největšího kina v republice.

Zdroj

12. Pardubické letní kino Pernštejn: ročník překonaných rekordů

Šedesát tisíc diváků v Pardubicích, k tomu dalších 20 tisíc filmových fanoušků ve Žlutých lázních, zahradách Anežského kláštera v Praze a čtyři tisíce diváků v Hrochově Týnci. Pardubické letní kino Pernštejn ve svém 12. ročníku překročilo symbolický Rubicon a svými novými angažmá v dalších městech definitivně dostálo statusu největšího kina v republice.

Zdroj

Letní kino v Hrochově Týnci u diváků bodovalo

Letošní premiérové promítání v hrochovotýneckém zámeckém parku se dá shrnout do jedné věty: To se povedlo. Největší letní kino v tuzemsku, jímž je Pardubické letní kino Pernštejn, se vydalo na pouť po České republice a usídlilo se také v Hrochově Týnci. Tamní zastupitelé se totiž rozhodli oživit prostor zámeckých zahrad a především nabídnout svým obyvatelům, ale i divákům z přilehlého okolí a turistům, atraktivní letní program. Proto oslovili pořadatele Pardubického letního kina a nový projekt byl na světě.

Zdroj

Letní kino ukončilo sezónu Detektivem Downem. Za dva měsíce přišlo 60 tisíc lidí

Dvanáctý ročník Pardubického letního kina se tento týden dobral ke svému konci. Na každodenní večerní promítání dorazilo podle odhadu organizátorů celkem asi 60 tisíc diváků. Promítalo se téměř nepřetržitě po dobu dvou měsíců, vynechalo se pouze šestkrát kvůli nepříznivému počasí. Letos se diváci mohli těšit z několika novinek. Letní kino se přemístilo do centra města, místo prostoru u pardubického skateparku nedaleko nádraží, kde se promítalo několik posledních let, se kino přestěhovalo na plochu vedle Tyršových sadů. Nově také cizojazyčné filmy byly promítány častěji s dabingem než v původní verzi a s titulky, organizátoři se tak přizpůsobili preferenci lidí, kterou zjišťovali v anketě. Letní kino je i o setkávání se s přáteli, nejen o zhlédnutí filmu, takže jsme u většiny filmů s výjimkou muzikálů přešli k dabovaným verzím,“ uvedl organizátor Jan Motyčka. Novinkou letošní sezóny bylo také to, že kino zůstávalo „otevřené“ i přes den, například v prostoru za hledištěm si mohli návštěvníci zahrát beach volejbal. 

Zdroj

Pan režisér nás nezlobil, říká o Hřebejkovi sedmiletá herečka

V pátek večer se na plátně Pardubického letního kina představil český dramatický snímek Zahradnictví: Rodinný přítel režiséra Jana Hřebejka. „Jde o trilogii, která zachycuje 20 let života rodiny scénáristy Petra Jarchovského a předchází oblíbeným Pelíškům. Druhý díl, který se jmenuje Dezertér, bude k vidění na podzim. Třetí pokračování, pojmenované Nápadník, by mělo mít premiéru v listopadu,“ konstatovala PR manažerka projektu Gábina Vágner. Diváci však měli možnost seznámit se nejen se samotným filmem, ale také s týmem, který na něm pracuje. Do letního kina totiž přijely dvě mladé herečky. „Jde o sestry, které si zahrály stejnou postavu – Jiřinku, což byla na plátně dcera zahradníka Miloše Pecky a jeho ženy Emilie, tedy Davida Novotného a Lenky Krobotové,“ poznamenala Gábina Vágner. Podle sedmileté Johanky Suché prý natáčení vůbec nebylo těžké, naopak to byla legrace ve volných chvílích došlo i na hry. „David Novotný je správný taťka a Lenka Krobotová zase fajn mamka, všichni ze štábu na nás byli hodní. Ani pan režisér nás nezlobil,“ vzpomněla si s úsměvem mladá herečka. Se svou starší sestrou Barborou Suchou se Johanka při natáčení potkala jen v jediný den. „Oba díly, v nichž účinkujeme, se natáčely zvlášť. A stejně jsme tam měly každá jiné kamarády,“ vysvětlila desetiletá Barbora, která účinkuje spíše v divadle, ale občas chodí i na filmové castingy.   

Zdroj

Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině. Při návštěvě Pardubic promluvil také o tom, s čím nejvíce zápasí čeští filmaři. „Filmové natáčení má dvě hlavní úskalí. Tím prvním je nedostatek kvalitních scénářů. Dnes jsme vděční za jakýkoliv, který se alespoň na první pohled jeví jako dobrý. I když má třeba drobné nedostatky,“ řekl Miroslav Šmídmajer.

Zdroj

Dušan Klein dnes uvede nejnovější Básníky

Letní kino v pátek nabídne poslední, šestý příběh ze série Básníků nazvaný Jak básníci čekají na zázrak. Projekci snímku uvede v Pardubickém letním kině sám jeho režisér Dušan Klein. „Režisér Klein jako jeden z několika mála předních českých režisérů Pardubické letní kino dosud nenavštívil. Proto bych ho rád potěšil mimořádnou diváckou návštěvností, tak, aby se do Pardubic rád vracel, tak jako mnozí jeho kolegové,“ řekl Jan Motyčka, promotér Pardubického letního kina. 

Zdroj

Čestmír Kopecký v letním kině uvede snímek Všechno bude fajn

Pardubické letní kino na dnešní večer chystá druhé premiérové uvedení jednoho z nejdiskutovanějších filmů poslední doby - snímku, který vyvolal bouřlivé reakce pouhých pár hodin po své středeční premiéře na brněnském Špilberku. Jedná se o film Všechno bude fajn, který satirickým způsobem zaznamenává proměny moravské metropole v posledních letech se všemi jejími hybateli, včetně typických brněnských figurek, svérázných umělců i komunálních politiků. A právě některým z nich film výrazně hnul žlučí. Snímek natočil jako svůj debut jeden za zakladatelů hnutí Žít Brno Robin Kvapil a zaštiťuje ho jeden z nejúspěšnějších českých producentů Čestmír Kopecký, který dnes večer do letního kina také dorazí.  

Zdroj

Letní kino v srpnu nabídne komedie, dramata, thrillery i filmy pro děti

Do druhé poloviny vstupuje promítání Pardubického letního kina, které se přesunulo do areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů. Přestože v úvodu areál řadu návštěvníků zaskočil, po letech totiž není v letním kině tráva, nýbrž štěrk a písek, návštěvnosti to nakonec neuškodilo. „Pokud večery nepokazil déšť, návštěvnost v červenci vždy překročila tisícovku diváků, pokud film přijeli osobně uvést jeho tvůrci, přiblížila se k hranici dvou tisíc,“ řekl promotér letního kina Jan Motyčka. Podle stejného schématu jako v červenci se bude promítat i v srpnu – s tím rozdílem, že začátek akce bude ve 21 hodin a pondělní program se částečně vrátí ke své původní dramaturgii artových filmů. „Úterky budou patřit světové tvorbě, středy filmům animovaným, čtvrtky opět světové tvorbě, pátky české kinematografii, soboty oscarovým snímkům a neděle globálně úspěšným kasovním trhákům. 

Zdroj

Přesun letního kina vyšel. Na filmy zdarma chodí přes tisíc lidí.

Pardubické letní kino má za sebou polovinu prázdninové sezony. Zásadní změnou byl jeho přesun směrem k Tyršovým sadům, do lokality poblíž zdymadla, takže je do něj ze všech částí města přibližně stejně daleko.  „Za měsíc jsme celý areál, který zpočátku některým připadal poněkud strohý, významným způsobem zkulturnili. Postupně nabývá romantické podoby, jaké jsme vždy chtěli dosáhnout. A pokud bylo hezky, každý večer přesahovala návštěvnost tisícovku diváků,“ řekl zakladatel letního kina Jan Motyčka.

Zdroj

SRPNOVÝ PROGRAM LETNÍHO KINA KE STAŽENÍ

Ještě celý jeden měsíc prázdnin, plný skvělých filmů, zajímavých setkání s filmovými tvůrci a především letní romantiky. Letos o to větší, že se kino vrací zpět do centra města k Tyršovým sadům. Vlahé večery, zelený park, jemně šumící Labe, stříbrné plátno a příjemná společnost – dokážete si představit lepší způsob léta ?   Srpnový program ve formátu PDF ke stažení prostřednictvím následujícího odkazu.

Zdroj