FBC mPizza

Návštěvnost: 8534
Dnes: 42

Pruh

Letní kina v Česku: 10 pláten pod širým nebem, která stojí za návštěvu

Je večer a výheň, která přes den všechno spalovala, se ukládá ke spánku. V jedné ruce popcorn, v druhé drink - pod tebou lavička, před tebou plátno. Cítíš to? Tohle jsou naše nejkrásnější letní kina. Jasne kdo by neměl rád filmy. Ale teplé letní večery vybízí spíš k venkovnímu posezení s přáteli namísto čučení do televize. I s tím se ale dá pracovat. Na různých místech po celé republice se totiž stále nachází letní kina. Tím myslíme pořádná letní kina - žádné provizorní promítání na prostěradlo, ale opravdové kinosály se vším všudy, akorát bez střechy a s jedinečnou atmosférou.  Tady jsou tipy na ta nejlepší letní kina v České republice.  

Zdroj

Bohužel jsem věděl, že je Miloš Forman na odchodu, říká spisovatel Jan Novák

V rámci Letního kina Pardubice se letos koná festival s názvem Za vodou. Jeho náplní jsou slavné filmy od Miloše Formana, který letos na jaře umřel. Na svého kolegu a kamaráda přijel na břeh Labe zavzpomínat spisovatel Jan Novák.Jan Novák stejne jako Miloš Forman prožil většinu života ve Spojených státech. Oba umělci byli spolu často v kontaktu, spolupracovali a Novák dokonce o slavném českém režisérovi napsal obsáhlou a autorizovanou biografii s názvem Co já vím?

Zdroj

Největší letní kino v Evropě vzniklo v dobách, kdy ostatní skomírala. Vsadilo na vstupné zdarma

Letní kino v Pardubicích letos vstoupilo do 13. sezony. Vzniklo v době, kdy letní kina spíš zanikala. Receptem na úspěch jsou podle provozovatelů vstup zdarma, dobrá dramaturgie a filmařské delegace. O tisícovce návštěvníků za večer si mnohdy může řada letních kin nechat zdát. Pro letní kino v Pardubicích je to však za teplých večerů celkem běžná návštěvnost. Největší letní kino v republice a prý i ve střední Evropě začínalo v roce 2006, kdy biografy pod širým nebem skomíraly, a vypracovalo se ve fenomén pardubického letního života. Za 13 let existence jej navštívilo přes 600 tisíc diváků, což při dvouměsíční sezoně činí průměr 850 lidí na promítací den.

Zdroj

Formanova Amadea v Letním kině dnes uvede Jan Chicago Novák

Vzácná návštěva dnes v Pardubicích otevře svět klasicismu, hudby, geniality i osudovosti Mozartova příběhu.Česko-americký spisovatel a scenárista, nominant Pulicerovy ceny za román Miliónový jeep, autor strhujícího příběhu útěku bratří Mašínů na západ - Zatím dobrý (kniha roku v soutěži Magnesia Litera), ale zejména jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Formana – Jan Chicago Novák dnes oficiálně v pardubickém letním kině uvede snímek Miloše Formana Amadeus

Zdroj

PARDUBICE ŽIVĚ S LETNÍM KINEM

Pardubické letní kino Pernštejn je nejnavštěvovanějším prázdninovým projektem regionu, největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, dramaturgií a délkou trvání nejen republikovým, ale i středoevropským unikátem.

Zdroj

Pardubické letní kino se stěhuje k mostu Pavla Wonky, možná už nastálo

Tradice bezplatného letního kina trvá v Pardubicích od roku 2006. Jeho zakladatel Jan Motyčka však i přes finanční podporu města nemá snadnou práci. Kvůli rozhodnutí politiků musí budovat zázemí už na čtvrtém místě. Tentokrát za mostem Pavla Wonky.

Zdroj

„Kino bude mít v Polabinách ještě romantičtější atmosféru“

Pardubické letní kino Pernštejn se bude opět stěhovat. Nové sídlo nalezne na louce nedaleko Wonkova mostu. V pondělí to schválila rada města, což kvitují oba šéfové projektu, který v krajském městě funguje už od roku 2006, Jan Motyčka a Tomáš Drechsler.

Zdroj

Letní kino v Pardubicích se bude nejspíš zase stěhovat, do Polabin

Když je hezky, do letního kina každý večer přijde přibližně tisíc lidí. Loni bylo letní kino v areálu bývalých jatek a zdálo se, že tam zůstane.  Pardubické letní kino, které promítá po celé prázdniny už 14 let, najdou diváci s největší pravděpodobností zase na jiném místě. Z Tyršových sadů se nejprve přesunulo k hlavnímu vlakovému nádraží, loni se pak vrátilo do těsné blízkosti parku, letos ho postaví organizátoři na louku nedaleko Wonkova mostu.

Zdroj

Nejlepší letní kina nejen v Praze!

Léto k návštěvě kin příliš neláká, ta venkovní však zažívají nárůst popularity. Mají totiž všechno – čerstvý vzduch, uvolněnou atmosféru i bar. Stávají se tak jednou z možností, jak strávit příjemný večer s přáteli nebo klidně o samotě. Kam byste měli do letního kina vyrazit?

Zdroj

Letní kino se opět stěhuje. Tentokrát do Polabin

Už se zdálo, že pardubické letní kino, které bezplatně promítá od prázdnin roku 2006, konečně našlo své pevné místo. Ovšem po pouhém roce musí biograf od bývalých jatek pryč. Tentokrát bude fungovat na louce nedaleko od Wonkova mostu.

Zdroj

Romantika vs. divácký zážitek. Volíte raději letní kino, nebo multiplex?

Do studia přišel o letních kinech pohovořit jejich propagátor Jan Motyčka. Dnes je tato zábava poměrně populární, v devadesátých letech tomu však tak nebylo. Podle Motyčky lidé raději volili tehdy poměrně nové multiplexy, kde je divácký zážitek bezesporu lepší, kvalitnější. Při sledování filmu uprostřed louky má zase navrch romantika a úplně jiná atmosféra. Záleží tak jenom na vás, kterou možnost preferujete. „Mám pocit, že jsme byli první, kdo přišel s myšlenkou promítat zdarma ve veřejném prostoru tak, aby to nebylo omezeno, tak, aby ta projekce byla dostupná. Tak, aby rodina, pro kterou čtyři vstupenky do multiplexu neznamenají úplně zanedbatelné peníze, nemusela o projekci přijít. Tím jsme se dostali k návštěvnosti až okolo čtyř tisíc,“ popisuje popularitu letních kin u nás Jan Motyčka. Více o letních kinech i jejich historii se dozvíte v úvodním videu.

Zdroj

Pardubické letní kino Pernštejn je největším letním kinem v České republice…

Pardubické letní kino Pernštejn je nejnavštěvovanějším prázdninovým projektem regionu, největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, dramaturgií a délkou trvání nejen republikovým, ale i středoevropským unikátem… 

Zdroj