FBC mPizza

Návštěvnost: 1089
Dnes: 22

Pruh

Největší letní kino v Evropě vzniklo v dobách, kdy ostatní skomírala. Vsadilo na vstupné zdarma

O tisícovce návštěvníků za večer si mnohdy může řada letních kin nechat zdát. Pro letní kino v Pardubicích je to však za teplých večerů celkem běžná návštěvnost. Největší letní kino v republice a prý i ve střední Evropě začínalo v roce 2006, kdy biografy pod širým nebem skomíraly, a vypracovalo se ve fenomén pardubického letního života. Za 13 let existence jej navštívilo přes 600 tisíc diváků, což při dvouměsíční sezoně činí průměr 850 lidí na promítací den.

Zdroj

Letní kina v Česku: 10 pláten pod širým nebem, která stojí za návštěvu

Je večer a výheň, která přes den všechno spalovala, se ukládá ke spánku. V jedné ruce popcorn, v druhé drink - pod tebou lavička, před tebou plátno. Cítíš to? Tohle jsou naše nejkrásnější letní kina.

Zdroj

Náročný ročník si vybral svou daň. Letní kino skončilo ve ztrátě 500 tisíc korun!

V půlmilionové ztrátě skončilo letošní Pardubické letní kino Pernštejn. Historicky nejnáročnější ročník, kdy pořadatelé museli na své náklady elektrifikovat překrásný areál u řeky Labe nedaleko Wonkova mostu, je tak absolutně nejztrátovější za třináctileté trvání kina.  Příští ročník má přitom potenciál opět překročit hranici Rubikonu, tentokrát však, co do kvality diváckého komfortu, technologického vybavení a architektonického pojetí nového letního kina „ZA VODOU“.

Zdroj

Pardubické letní kino má dalších 10 let zůstat na louce u Wonkova mostu

Letní kino v Pardubicích, které letos promítalo potřinácté, získalo od města nájemní smlouvu na dalších deset let. Kino bude na pravém břehu Labe v bezprostřední blízkosti Wonkova mostu. V minulých letech opakovaně měnilo stanoviště. Letní kino začínalo v Tyršových sadech a fungovalo tam do roku 2014, kdy začala jejich obnova. Po úpravách sadů se s návratem kina přímo do parku už nepočítalo. To se tak přesunulo ke skateparku nedaleko vlakového nádraží a letos byl už na novém místě. Komplikované bylo zavést na místo elektřinu, nejbližší elektrická soustava byla kilometr daleko. Pořadatelé letního promítání dali zbudovat nadzemní vedení vysokého napětí. Na filmové projekce si podle organizátorů našlo cestu více než 45.000 diváků.Promítání filmů je zdarma a ročně ho podle pořadatelů navštíví kolem 50 tisíc lidí. 

Zdroj

Podepsáno. Letní kino zůstane u Labe

Už žádné stěhování. Kino v Pardubicích konečně našlo svou jistotu. Filmové plátno na břehu Labe už má své místo jisté nejméně na pět let. Město vyšlo organizátorům vstříc. "Podařilo se nám s odborem majetku a investic města Pardubice dojednat a podepsat smlouvu na pronájem prostoru pro letní kino na deset let, tedy pronájem na pět let s pětiletou opcí," říká Leoš Kvapil, předseda akciové společnosti Pardubický pivovar a současně předseda spolku Pardubice zelená brána Polabí. Ten stojí za pardubickým letním kinem. Podpis dohody formálně stvrdil informaci, kterou jsme přinesli v září: Letní kino už se po Pardubicích nebude stěhovat a zůstane na stávajícím místě po dobu nejméně pěti let. Bez nutnosti mobility se zároveň i otevírá cesta pro komfortnější zázemí pro diváky.

Zdroj

Pardubické letní kino zůstane i dál u Labe a pořád bude zdarma

Provozovatelé letního kina, které jen letos zadarmo navštívilo 45 tisíc lidí, mají konečně na dlouhou dobu dopředu jasno, kde budou promítat v dalších letech. Radní města jim na deset let pronajali pozemek u Wonkova mostu.  Místo, které na první pohled s civilizací spojuje jen pohled na telekomunikační věž, se provozovateli kina Janu Motyčkovi natolik zalíbilo, že hned začal usilovat o setrvání na dobyté pozici.  „Z centra města lze k nově vzniknuvšímu domovu letního kina na pravém břehu Labe dojít za několik málo minut. Je to místo, které mohou našemu městu závidět. Někdy si připadám, že jsem uprostřed lesa,“ uvedl Jan Motyčka.

Zdroj

Romantika vs. divácký zážitek. Volíte raději letní kino, nebo multiplex?

Sledování filmu mimo multiplex, s dobrým jídlem a pitím a třeba uprostřed louky. To je letní kino, oblíbená kratochvíle během teplých večerů. Do studia přišel o letních kinech pohovořit jejich propagátor Jan Motyčka. Dnes je tato zábava poměrně populární, v devadesátých letech tomu však tak nebylo.

Zdroj

Gala na závěr sezóny v letním kině: Zachránce pardubického hokeje i letního kina zpovídal Formanův životopisec…

Finále letošního 13. ročníku Pardubického letního kina proběhlo ve středu 19. září ve znamení slavných mužů a hokeje. Ještě před závěrečnou projekcí se k netradiční veřejné talk-show sešla velmi atraktivní sestava hostí: českoamerický spisovatel, scénárista a režisér Jan Chicago Novák, generální manažer pardubického hokejového klubu Dušan Salfický a předseda představenstva akciové společnosti Pardubický pivovar Leoš Kvapil. A co všechny tři muže spojuje? Láska k hokeji a láska k filmu!

 

Zdroj

Letní kino zůstane u Labe nejméně pět let

Ve středu se v letním kině sešla zvláštní sestava hostí. Biograf pod širým nebem ale ten večer mohl také oslavovat. A to konečně jistotu. „Rada města schválila návrh, že letní kino může pět let v nájmu využívat stávající prostor na dalších pět let a poté spolupráci prodloužit,“ oznámil zastupitel a generální manažer pardubického hokeje Dušan Salfický. Spolu s ním dorazil i Leoš Kvapil - předseda představenstva pardubického pivovaru a zároveň spolku Pardubice – Zelená Brána Polabí. Tomu radní města svěřili právě pozemek u Labe, na kterém letní kino našlo své zázemí. A přišel i režisér Jan „Chicago“ Novák, aby všichni tři společně uvedli závěrečnou projekci letního kina – dokumentární veselohru Pušky, puky, pivo a psi.

Zdroj

Formanova Amadea v Letním kině dnes uvede Jan Chicago Novák

Vzácná návštěva dnes v Pardubicích otevře svět klasicismu, hudby, geniality i osudovosti Mozartova příběhu.Česko-americký spisovatel a scenárista, nominant Pulicerovy ceny za román Miliónový jeep, autor strhujícího příběhu útěku bratří Mašínů na západ - Zatím dobrý (kniha roku v soutěži Magnesia Litera), ale zejména jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Formana – Jan Chicago Novák dnes oficiálně v pardubickém letním kině uvede snímek Miloše Formana Amadeus

Zdroj

PARDUBICE ŽIVĚ S LETNÍM KINEM

Pardubické letní kino Pernštejn je nejnavštěvovanějším prázdninovým projektem regionu, největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, dramaturgií a délkou trvání nejen republikovým, ale i středoevropským unikátem.

Zdroj

Pardubické letní kino se stěhuje k mostu Pavla Wonky, možná už nastálo

Tradice bezplatného letního kina trvá v Pardubicích od roku 2006. Jeho zakladatel Jan Motyčka však i přes finanční podporu města nemá snadnou práci. Kvůli rozhodnutí politiků musí budovat zázemí už na čtvrtém místě. Tentokrát za mostem Pavla Wonky.

Zdroj