FBC mPizza

Návštěvnost: 12409
Dnes: 201

Pruh

Gala na závěr sezóny v letním kině: Zachránce pardubického hokeje i letního kina zpovídal Formanův životopisec…

Finále letošního 13. ročníku Pardubického letního kina proběhlo ve středu 19. září ve znamení slavných mužů a hokeje. Ještě před závěrečnou projekcí se k netradiční veřejné talk-show sešla velmi atraktivní sestava hostí: českoamerický spisovatel, scénárista a režisér Jan Chicago Novák, generální manažer pardubického hokejového klubu Dušan Salfický a předseda představenstva akciové společnosti Pardubický pivovar Leoš Kvapil. A co všechny tři muže spojuje? Láska k hokeji a láska k filmu!

 

Zdroj

Letní kino zůstane u Labe nejméně pět let

Ve středu se v letním kině sešla zvláštní sestava hostí. Biograf pod širým nebem ale ten večer mohl také oslavovat. A to konečně jistotu. „Rada města schválila návrh, že letní kino může pět let v nájmu využívat stávající prostor na dalších pět let a poté spolupráci prodloužit,“ oznámil zastupitel a generální manažer pardubického hokeje Dušan Salfický. Spolu s ním dorazil i Leoš Kvapil - předseda představenstva pardubického pivovaru a zároveň spolku Pardubice – Zelená Brána Polabí. Tomu radní města svěřili právě pozemek u Labe, na kterém letní kino našlo své zázemí. A přišel i režisér Jan „Chicago“ Novák, aby všichni tři společně uvedli závěrečnou projekci letního kina – dokumentární veselohru Pušky, puky, pivo a psi.

Zdroj

Letní kino přetahuje do podzimu. Diváky zve na středu

Letní kino v Pardubicích s podzimem ještě neřeklo své poslední slovo. Pokračovat bude i v září hned několika projekcemi. Hlavním chodem filmového zářijového menu a zároveň i vyvrcholením babího léta i oslavou s mnoha gratulanty bude projekce dokumentární veselohry o hokeji, hokejistech a povinné vojenské službě s názvem „Pušky, puky, pivo a psi“. Pardubické letní kino ji připravilo na středu 19. září od devatenácti hodin.

Zdroj

Nápad vybudovat peklo je úžasný, říká filmový režisér Zdeněk Troška

Režisér Zdeněk Troška přijíždí do Hrochova Týnce na Chrudimsku s typicky širokým úsměvem. Provozovatel cukrárny nabízí občerstvení, ba i skleničku vína, kterou ale Zdeněk Troška odmítá.

Zdroj

Pardubickému letnímu kinu svítá jistota, že nebude znovu kočovat

Jistota stálého místa až na deset let. Největší letní kino v Evropě by se mohlo konečně usadit. "Po třinácti letech tu stále chodíme s čelovkama ve tři ráno. Už je to diagnóza ale pořád nás to vlastně baví," říká šéf pardubického letního kina Jan Motyčka. Má dobrou náladu. Pozemková komise doporučila zastupitelům města ke schválení smlouvu, která totiž letnímu kinu v Pardubicích může dát, co za dobu svého promítání dosud nikdy nezískalo: jistotu. Letní kino by konečně po letech kočování mohlo zakotvit na břehu Labe. A to až na deset let.

 

Zdroj

Švédský víkend v Pardubicích

Švédská hudba a literatura, festival švédského filmu, workshopy či česko-švédské hokejové utkání. Takový bude poslední prázdninový víkend, který se ponese v duchu této severské země. Pardubice totiž letos slaví padesátileté výročí spolupráce se švédským městem Skellefteå. Magistrát proto přichystal řadu akcí ukrytou pod názvem Švédský víkend, který si nenechá ujít ani starosta Skelleftey Tomas Marklund.

Zdroj

Švédský víkend si nenechá ujít ani starosta Skelleftey

Švédská hudba a literatura, festival švédského filmu, workshopy či česko-švédské hokejové utkání. Takový bude poslední prázdninový víkend, který se ponese v duchu této severské země. Pardubice totiž letos slaví padesátileté výročí spolupráce se švédským městem Skellefteå. Magistrát proto přichystal řadu akcí ukrytou pod názvem Švédský víkend, který si nenechá ujít ani starosta Skelleftey Tomas Marklund.

Zdroj

Pardubickému letnímu kina svítá jistota, že nebude znovu kočovat

Jistota stálého místa až na deset let. Největší letní kino v Evropě by se mohlo konečně usadit. "Po třinácti letech tu stále chodíme s čelovkama ve tři ráno. Už je to diagnóza ale pořád nás to vlastně baví," říká šéf pardubického letního kina Jan Motyčka. Má dobrou náladu. Pozemková komise doporučila zastupitelům města ke schválení smlouvu, která totiž letnímu kinu v Pardubicích může dát, co za dobu svého promítání dosud nikdy nezískalo: jistotu. Letní kino by konečně po letech kočování mohlo zakotvit na břehu Labe. A to až na deset let.

Zdroj

Nejlepší letní kina Česka: Kde si lze užít poslední dny prázdnin přímo pod širým nebem?

Je po práci, příjemný letní teplý večer a spousta z nás plánuje, co podniknout. Jedním z návrhů je návštěva letního kina. Ostatně v jedné ruce popcorn, v druhé drink, posezení s drahou polovičkou na lavičce či dece a před sebou obrovské plátno… To rozhodně není špatná představa, že? Letní kina nabízí právě toto - pohodu a relax. Která jsou ty nejlepší v okolí Prahy, ve středních Čechách a ostatně v celé České republice?

Zdroj

Letní kina v Česku: 10 pláten pod širým nebem, která stojí za návštěvu

Je večer a výheň, která přes den všechno spalovala, se ukládá ke spánku. V jedné ruce popcorn, v druhé drink - pod tebou lavička, před tebou plátno. Cítíš to? Tohle jsou naše nejkrásnější letní kina. Jasne kdo by neměl rád filmy. Ale teplé letní večery vybízí spíš k venkovnímu posezení s přáteli namísto čučení do televize. I s tím se ale dá pracovat. Na různých místech po celé republice se totiž stále nachází letní kina. Tím myslíme pořádná letní kina - žádné provizorní promítání na prostěradlo, ale opravdové kinosály se vším všudy, akorát bez střechy a s jedinečnou atmosférou.  Tady jsou tipy na ta nejlepší letní kina v České republice.  

Zdroj

Bohužel jsem věděl, že je Miloš Forman na odchodu, říká spisovatel Jan Novák

V rámci Letního kina Pardubice se letos koná festival s názvem Za vodou. Jeho náplní jsou slavné filmy od Miloše Formana, který letos na jaře umřel. Na svého kolegu a kamaráda přijel na břeh Labe zavzpomínat spisovatel Jan Novák.Jan Novák stejne jako Miloš Forman prožil většinu života ve Spojených státech. Oba umělci byli spolu často v kontaktu, spolupracovali a Novák dokonce o slavném českém režisérovi napsal obsáhlou a autorizovanou biografii s názvem Co já vím?

Zdroj

Největší letní kino v Evropě vzniklo v dobách, kdy ostatní skomírala. Vsadilo na vstupné zdarma

Letní kino v Pardubicích letos vstoupilo do 13. sezony. Vzniklo v době, kdy letní kina spíš zanikala. Receptem na úspěch jsou podle provozovatelů vstup zdarma, dobrá dramaturgie a filmařské delegace. O tisícovce návštěvníků za večer si mnohdy může řada letních kin nechat zdát. Pro letní kino v Pardubicích je to však za teplých večerů celkem běžná návštěvnost. Největší letní kino v republice a prý i ve střední Evropě začínalo v roce 2006, kdy biografy pod širým nebem skomíraly, a vypracovalo se ve fenomén pardubického letního života. Za 13 let existence jej navštívilo přes 600 tisíc diváků, což při dvouměsíční sezoně činí průměr 850 lidí na promítací den.

Zdroj